Primăria comunei Radovanu, organizează licitaţie publică deschisă

Primăria comunei Radovanu, orga­nizează lic­i­taţie pub­lică deschisă privind inchiri­erea a 4206 mp teren, sit­u­at în sat­ul Radovanu tar­la 16/1,P1, dupa cum urmeaza:

  1. Infor­maţii gen­erale privind conce­den­tul, în spe­cial den­u­mirea, codul fis­cal, adresa, numărul de tele­fon, telefaxşi/sau adresa de e‑mail a per­soanei de con­tact ;
    Comu­na Radovanu, prin Pri­mar, cu sedi­ul în stra­da Prin­ci­pala nr.158, Radovanu, tele­fon 0242–517215 şi 0242–517466, fax 0242–517211, cod fis­cal 3796845, per­soana de con­tact: Vlasceanu Emil

2.Informaţii gen­erale privind obiec­tul con­ce­siu­nii, în spe­cial descrierea şi iden­ti­fi­carea bunului care urmează să fie con­ce­sion­at: Obiec­tul inchireirii  il con­sti­tu­ie terenul in suprafa­ta de 4206 mp, aflat in dome­ni­ul pri­vat al  comunei Radovanu,judetul Calarasi,  sit­u­at in T 16/1,P1,  sit­u­at in intrav­i­lan­ul comunei Radovanu .

Acest teren  se inchiri­aza in ved­erea dez­voltarii unor activ­i­tati de ser­vicii-com­ert, pe o perioa­da de 25(douazecisicinci) ani.
3. Infor­maţii privind doc­u­men­taţia de atribuire:
3.1. Modal­i­tatea sau modal­ităţile prin care per­soanele intere­sate pot intra în pos­esia unui exem­plar al doc­u­men­taţiei de atribuire:
Doc­u­men­taţia va putea fi achiz­iţion­ată începând cu data pub­licării anunţu­lui până în data de 03.03.2025, zil­nic între orele 1100 – 1200.
3.2. Den­u­mirea şi adresa serviciului/compartimentului din cadrul loca­toru­lui, de la care se poate obţine un exem­plar din doc­u­men­taţia de atribuire:
Com­par­ti­men­tul achiz­itii pub­lice din cadrul aparat­u­lui de spe­cial­i­tate al pri­maru­lui comunei Radovanu, jude­tul Calarasi.
3.3. Cos­tul şi condiţi­ile de plată pen­tru obţinerea aces­tui exem­plar:
Doc­u­men­taţia de atribuire va fi pusă la dis­poz­iţia celor intere­saţi con­tra sumei de 50 lei si garan­tia de par­tic­i­pare 50 lei, con­traval­oarea aces­teia se va plăti în numer­ar la casieria loca­toru­lui.

Pre­tul de pornire a lic­i­tatiei pen­tru con­ce­sion­are sa fie de 8138lei  /an,
3.4. Data lim­ită pen­tru solic­itarea clar­i­ficărilor:
Data lim­ită pen­tru solic­itarea clar­i­ficărilor este 03.03.2025
4. Infor­maţii privind ofer­tele:
4.1. Data lim­ită de depunere a ofertelor:Termenul lim­ită de depunere a ofer­telor este data de 07.03.2025 ora 1100
4.2. Adresa la care tre­buie depuse ofer­tele: Ofer­tele în plic închis se depun la reg­i­s­tratu­ra  Primăria Comunei Radovanu
4.3. Numărul de exem­plare în care tre­buie depusă fiecare ofer­tă:

Ofer­tele se depun la sedi­ul autorităţii admin­is­traţiei pub­llice locale, într-un plic închis şi sig­i­lat, ce v‑a fi înreg­is­trate, în ordinea prim­irii lor, la reg­i­s­tratu­ra Pri­mariei comunei Radovanu
5. Data şi locul la care se va des­făşu­ra şed­inţa pub­lică de deschidere a ofer­telor:
Şed­inţa pub­lică cu stri­gare a ofer­telor se va des­făşu­ra în data de 12.03.2025, ora 1000 la Sala de Con­sil­iu a Primăriei Comunei Radovanu. Pli­curile sig­i­late se predau comisiei de eval­u­are, la ter­menul fix­at pen­tru deschiderea lor.

 

PRIMAR,

ING. DOBRESCU VASILICA

 

error: Content is protected !!